Petaši u Zagrebu!

Danas ujutro, 29. ožujka, okupili smo se ispred matične škole u Donjoj Zelini i krenuli prema našem glavnom gradu. Nakon kratke vožnje stigli smo na svoje prvo odredište - Arheološki muzej u Zagrebu. Vodiči su nas podijelili u dvije grupe i razgledavanje je moglo početi!

Na početku smo obišli Antički odjel gdje smo razgledali kolekciju kamenih spomenika, mramornih skulptura, oružja i nakita. Mnogo nas je toga oduševilo, ali izdvojit ćemo kameni spomenik, glavu carice Plautile, koji mnogi smatraju najljepšim spomenikom rimske umjetnosti.

Kad smo obišli Antički odjel, uputili smo se prema onome što smo cijelo vrijeme s nestrpljenjem čekali. Ušli smo u Egipatski odjel i odmah nahrupili u sobu gdje se čuva mumija. Znatiželjni, ali pomalo i prestrašeni, gledali smo mumiju te slušali o procesu mumificiranja. Osim mumije vidjeli smo i ostale predmete iz razdoblja starog Egipta poput figurica ušabti, kanopskih vaza i Knjige mrtvih.

Nakon obilaska Arheološkoga muzeja požurili smo do Kazališta Mala scena gdje smo pogledali predstavu Ljubav ili smrt. Radnja predstave prati glavnog junaka Kušanovih romana Ratka Milića Koka koji ovaj put ne hvata zločince, već se nesretno zaljubljuje. Nakon predstave u dobrom smo se raspoloženju uputili kućama.

objavio: Marina Grugan   datum: 29. 3. 2017.

22.12.2017. - Božićna svečanost

27.12.2017-12.1.2018. - Zimski odmor učenika