Literarni kutić
Pisma Svetom Nikoli
Autor: Marina Ivčin, 4. 12. 2014.

Dragi sveti Nikola!

Zovem se Leonardo. Idem u treći razred. Pišem ti ovo pismo jer se bliži tvoj dan. Noć prije tvog dolaska očistit ću svoju tenisicu i staviti je na prozor. Želio bih da mi doneseš neku sitnicu jer igračaka i slatkiša imam i previše. Ali, imam jednu drugu želju. Želio bih da nekome djetetu koje je bolesno i siromašno doneseš puno lijepih darova. Tada će to dijete brzo ozdraviti i biti jako sretno.  Eto, to je moja najveća želja. Puno te pozdravlja i voli tvoj Leonardo!

Leonardo Dropučić, 3.c

Dragi sveti Nikola!

Već je prosinac i bliži se kraj prvog polugodišta. U školi sve više pišemo testove. Znam da trebam puno učiti, ali mi misli stalno bježe. Razmišljam o prosincu, blagdanima koji nam se bliže i naravno o zimskim praznicima. Mami sam rekao da bi volio dobiti tablet, a ona mi je odgovorila da se strpim, možda mi ga donese sveti Nikola. Moja mala seka kaže da sveti Nikola ne postoji i da darove stavljaju mama i tata. Ja svejedno znam da ti postojiš. Znam da i ona vjeruje u to jer vidim kako se razveseli kad njezine čizmice budu pune darova. Znam da ona samo čeka biti velika, ali se ipak veseli tvojim darovima. Poslije tebe dolazio Božić. Meni isto jako dragi blagdan. Već razmišljam što napisati Djedu Božićnjaku. Zasada pišem tebi ovo pismo i stavljam svoju čizmicu na prozor. Znam da ćeš i do mog prozora u to gluho doba noći doći i moj dar u čizmu staviti. Hvala ti na tome. Voli te tvoj Borna.

Borna Neubauer, 3.c

Dragi sveti Nikola!

Molim te da čuvaš moju obitelj i sve one koji su bolesni, nemoćni i u nevolji. Evo, moja braća i ja bili smo vrijedni i očistili smo svoje čizmice. Stavili smo ih na prozor pa ako imaš koji slatkiš za nas molim te da nam ga staviš u čizmu. Hvala ti!

Emanuel Bađun, 3.c

Dragi sveti Nikola!

Ove godine sam puno učila o tebi i naučila mnogo zanimljivih stvari, a najviše mi se svidjelo to što djeci cijelog svijeta donosiš darove. Ja ove godine i nemam posebnih želja, pa ću biti sretna i s malom igračkom.

Antonija Šarutančec, 3.c

Dragi sveti Nikola!

Jako se veselim tvom dolasku. Bila sam dobra cijele godine. Slušala sam roditelje i dobro učila, pa mislim da sam zaslužila mali dar od tebe. Željela bih dobiti puno slatkiša i jednu barbiku. Čizmicu sam već oprala i jedva čekam subotu da vidim što ću dobiti.

Dora Galić, 3.c

Dragi sveti Nikola!

Zovem se Lorena i imam 9 godina. Veselim se tvom dolasku jer znam da ćeš me kao i svake godine razveseliti nekim poklonom. Većinom sam bila dobra i poslušna pa zbog toga smatram da zaslužujem neku sitnicu. Nemam neke posebne želje, što god da mi pokloniš mene će činiti sretnom. Molim te da ne zaboraviš i svu siromašnu djecu i njih obraduj poklonom. Lijep pozdrav! Voli te tvoja Lorena.

Lorena Knežević, 3.c

Dragi sveti Nikola!

Zovem se Luka i idem u treći razred. Nedaleko od moje škole je crkva koja nosi tvoje ime. Tamo idem nedjeljom na misu. Moja želja je da budem zdrav, a isto to želim i za svoju mamu, tatu, brata i sestru. Bio bih sretan kada bi mi donio bicikl i bombone. Molim te, reci krampusu da mi donese šibu. Obećajem da ću biti dobar i marljivo učiti.

Luka Ptiček, 3.c

Dragi sveti Nikola!

Ja volim autiće na daljinski. Imam ih puno, ali bih volio da mi ti doneseš jednog velikog. Cijelu godinu sam slušao mamu i tatu i mislim da sam zaslužio taj poklon. Oprat ću čizmicu i staviti je na prozor. Ne bih volio da mi krampus donese veliku šibu. Bio bih sretan kad bi u čizmici bilo i puno slatkiša. Veselim se tvom dolasku i poklonima!

Patrick Lovrić, 3.c

Dragi sveti Nikola!

Ja bi ove godine htio dobiti malo slatkiša i tablet. Molim te da više poklona odneseš onoj djeci koja nemaju ništa.

David Đuka, 3.c