Jumicar

U ponedjeljak, 11. travnja 2016., učenici drugih razreda sudjelovali su u preventivnom i edukativnom programu Jumicar. Program Jumicar se sastoji od multimedijalnog predavanja i praktičnog dijela, a namijenjen je odgoju djece u prometu.

Praktični dio odvijao se na poligonu na školskom igralištu. Učenici su samostalno upravljali automobilima uz pratnju stručnih djelatnika programa. Vožnjom automobila učenici su imali priliku uočiti sve opasnosti u prometu. Nakon uspješne vožnje, gradonačelnik Hrvoje Košćec je učenicima podijelio Jumicar vozačke dozvole.

U sklopu edukacije, posjetili su nas i Crveni križ Sveti Ivan Zelina, DVD Blaževdol i prometna policija Sv. I. Zelina. Crveni križ je pokazao učenicima kako reagirati prilikom prometne nezgode i kako sanirati lakše ozljede. Vatrogasac V. Litvić upoznao ih je s djelatnošću vatrogasaca i pokazao im što se sve krije u vatrogasnom vozilu.

Učenici su uživali u svim aktivnostima, a cilj programa je postignut – biti pažljiv i siguran sudionik u prometu.

fotogalerija

Piše: Valentina Poljak, pripravnica

objavio: Marina Ivčin   datum: 12. 4. 2016.

21. 12. Božićna svečanost

24.12. - 11.1. zimski odmor učenika