Dan škole – Supertalent
Autor: Dražen Crni, 27. 5. 2013.

Ovogodišnji Dan škole prošao je u veselom i raspjevanom ozračju zahvaljujući našim marljivim i talentiranim učenicima i učiteljima. U prvom dijelu sudjelovao je mali zbor pod vodstvom učiteljice Lidije Smrndić, a zatim je naša ravnateljica Branka Dananić održala govor u kojem se osvrnula na sva naša postignuća ove školske godine. Govore su održali i zamjenik gradonačelnika Grada Sv. Ivana Zeline Filip Ćurko te pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu Zagrebačke županije Vjeran Štublin.

U drugom dijelu održan je Supertalent na kojem su sudjelovali učenici koji su prethodno prošli školsku audiciju.  Bilo je tu pjesme, svirke i plesa, a stručni žiri u sastavu Lidija Smrndić, Martina Jeren i Ivana Dananić proglasio je pobjednikom Matiju Kevića koji je izveo pjesmu Let her go. Po glasovima publike u dvorani pobijedila je Marta Fučkan pjesmom Just give me a reason. Nagrade pobjednicima uručila je ravnateljica, a osigurali su ih Radio Zelina i tvrtka Darkom.

U trećem dijelu nastupali su: veliki zbor, tamburaši, folkloraši te mala i velika dramska skupina. Nagrađeni su naši najbolji učenici koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima te njihovi mentori.

Nagrade za županijska natjecanja osigurala je škola, a za trojicu učenika koji su sudjelovali na državnim natjecanjima i njihove mentore Grad Sv. Ivan Zelina.

Iako je program trajao dva sata, vrijeme nam je u veselom raspoloženju proteklo jako brzo i odlično smo se zabavili.

Više fotografija nalazi se u našoj fotogaleriji.

Izvještaj napisala prof. Nada Slišković:

U petak, 24. svibnja održan je Dan škole na malo drugačiji način, organizacijom super talent programa u dvorani Pučkog učilišta u Svetom Ivanu Zelini.

Na početku programa mali zbor otpjevao je pjesme „Juri, juri vlak“ i „Bratec Martin“, a potom je uslijedio ravnateljičin govor kojim je pozdravila publiku u dvorani zaželjevši im dobrodošlicu. Voditelji programa Borna Škrlec i Đurđa Jelena Kalinić, učenici 7.a i 8.a, najavili su svakog izvođača koji je na svoj način bio talentiran i zanimljiv. Kao pjevači engleskih pjesama nastupili su: Matija Kević, Luka Gongola, Marta Fučkan, Ana Marija Lisičak i Klaudija Puhelek. Pjesmu na hrvatskom otpjevala je Laura Markešić te Helena Kranjec, skladbu  „La musica di note“. Instrumentalno je melodiju na gitari odsvirao Marko Šoić.

Matija Tupek na tamburici te Luka Grgić i Frank Jurić na harmonici, učenici 6.c, 7.c i 8.a razreda. U programu se solo nastupom istaknuo i Andrija Miličević te pjevački duet, Stella  Petek i Matea Kršak. Svoje plesno umijeće pokazale su i sestrične Ivona i Nkolina Miličević u plesnom dijelu programa.

Nakon nastupa učenika u super talent dijelu programa, veliki zbor otpjevao je pjesmu „Moja domovina“. Zatim je prikazan film o uređenju matične škole u Donjoj Zelini i područnih škola u Nespešu i Psarjevu. Uslijedio je reprezentativni govor učenika  koji su postigli uspjeh na državnim natjecanjima: Hrvoje Kožić, učenik 8.c, koji je osvojio prvo mjesto iz hrvatskoga jezika i peto mjesto iz engleskoga jezika, Borna Škrlec, učenik 8.a, koji je bio deveti na natjecanju iz zemljopisa i jedanaesti iz povijesti te Marko Gongola, učenik 5.b, koji je postigao peto mjesto na natjecanju iz informatike i matematike. Učenici su otkrili da su zainteresirani za te predmete, stoga su s lakoćom učili postigavši zavidan uspjeh te poručili ostalim učenicima da studiozno uče predmet koji ih posebno zanima da bi krenuli njihovim stopama. Za njihov izniman uspjeh treba zahvaliti i mentorima koji su ih u tome poticali i usmjeravali: profesorici hrvatskoga jezika Ireni Skopljak Barić, profesorici engleskoga jezika Vlasti Tržil, profesoru informatike Draženu Crnom, profesoru matematike Blažu Krajinoviću, profesorici zemljopisa Marijani Čolig i profesorici povijesti Mirjani Stanković Belić. Njihov je rad javno priznat i nagrađen na kraju programa kada su nagrađeni i učenici koje su pripremali za natjecanje.

Potom  su članovi scenske skupine nižih i viših razreda pokazali svoje glumačko umijeće glumeći u  igrokazu „Mamina jedinica“ i „Slučajna pogreška“. Onda je tamburaški orkestar odsvirao splet pjesama, a folklorna skupina nižih razreda  otplesala drmeš. Na kraju, po ocjeni stručnog žirija pobjednik u super talent programu je Matija Kević, učenik 8.c, a po glasanju publike pobjednica je Marta Fučkan, učenica 4.a razreda. Pobjednici su još jednom otpjevali pobjedničke pjesme. Ravnateljica se zahvalila profesorici glazbene kulture Maji Varga i suradnicima na organizaciji te vrlo uspješne priredbe.