Natječaj za dječju kartu svijeta "Volimo karte"

Nagradu Barbara Petchenik pokrenulo je Međunarodno kartografsko društvo 1993. godine kao uspomenu na Barbaru Petchenik, dopredsjednicu toga društva i kartografkinju koja je cijeli svoj život posvetila radu s kartama i djecom. Nagrade se dodjeljuju svake druge godine za vrijeme međunarodne kartografske konferencije, po mogućnosti barem jedna za svaki kontinent, s posebnom pažnjom posvećenom dobi djeteta koje je nacrtalo crtež. Ciljevi natjecanja su promoviranje dječjeg kreativnog prikazivanja svijeta u grafičkom obliku, poboljšanje njihove kartografske percepcije i percepcije okoline.

Natjecanje u Hrvatskoj provelo je Hrvatsko kartografsko društvo, a na natječaj je stiglo 306 dječjih likovnih radova. Stručno četveročlano povjerenstvo u sastavu  profesora Akademije likovnih umjetnosti i Geodetskog fakulteta izabralo je šest najboljih dječjih radova na temu "Volimo karte" koji će biti izloženi na izložbi dječjih radova u sklopu 28. međunarodne kartografske konferencije u Washingtonu u periodu od 2. do 7. srpnja 2017.

S izrazitim ponosom objavljujemo kako je među šest odabranih radova i rad učenice naše škole! Tako će likovni rad naše Eme Bešić, učenice 6.b razreda, otputovati i biti izložen u Washingtonu! Iskrene čestitke našoj učenici na ovome uspjehu, a ujedno i njenom mentoru, profesoru likovne kulture, Jasenku Dominoviću!

Uz šest pobjedničkih radova, stručni je žiri odlučio pohvaliti još 15 dječjih radova među kojima su se našla još dva rada naših učenica! Čestitamo i našim pohvaljenim učenicama Paoli Glanjar i Leticii Belobrajdić!

Našim učenicama osobno su uručene zahvalnice 28. travnja 2017. u Tehničkom muzeju u Zagrebu u sklopu Festivala znanosti.

Još jednom čestitamo našim učenicama na ovome iznimnom uspjehu!

Ponosni smo!

Likovni rad Eme Bešić koji putuje u Washington!

Naše učenice na preuzimanju zahvalnica i nagrada.

Na dodjeli nagrada u Tehničkom muzeju.

objavio: Marina Grugan   datum: 4. 5. 2017.

29.3.2018. -  6. 4.2018. PROLJETNI ODMOR UČENIKA

30.4.2018. Prvosvibanjske sportske igre