Izlet u Đurđevac i Koprivnicu

U petak 31. ožujka 2017. sa svojim gostima iz Mađarske posjetili smo grad Đurđevac i Podravkin muzej u Koprivnici. U veselom raspoloženju krenuli smo oko 8,30 ispred škole.

Prvo smo posjetili Đurđevačke pijeske, jedinu hrvatsku pustinju. Nalazi se pokraj grada Đurđevca, a domaći ljudi zovu ju Đurđevečki peski. Tu smo doznali kako je pustinja nastala te se upoznali s raznim pustinjskim biljkama. Nakon razgledavanja "Hrvatske Sahare" uputili smo se u đurđevački Stari grad pokraj kojeg se nalazi etnoselo gdje smo vidjeli jednogrbu devu imenom Tomica i dvije dvogrbe deve, majku i kćer, Anicu i Đurđicu. Nakon upoznavanja s devama i drugim životinjama ručali smo u starom đurđevačkom dvorcu. Poslije ručka punih trbuha otišli smo u Muzej prehrane "Podravka" u Koprivnici. Nakon upoznavanja povijesti "Podravke" otišli smo u razgledavanje Koprivnice i počastili se sladoledom. Uživali smo u izložbi velikih uskrsnih pisanica na Zrinskom trgu koja je otvorena prije tjedan dana. Pisanice su oslikane u stilu naivnog slikarstva koje potječe upravo iz podravskog kraja.

Iz Koprivnice krenuli smo prema Donjoj Zelini te se kod škole oprostili od naših gostiju oko 18 sati. Bio je ovo veseo i zanimljiv izlet. Uživali smo u lijepom vremenu, druženju i upoznavanju novih krajeva. Veselimo se ponovnom susretu s našim prijateljima iz Petrovog Sela.

fotogalerija

Ivan Krajina, Leon Smrndić i Ivan Šoić, 6. a

objavio: Dražen Crni   datum: 7. 4. 2017.

21. 12. Božićna svečanost

24.12. - 11.1. zimski odmor učenika