Natjecanje "Čitanjem do zvijezda" Grada Zagreba i Zagrebačke županije

Natjecanje "Čitanjem do zvijezda" Grada Zagreba i Zagrebačke županije održano je u petak, 24. veljače u Osnovnoj školi Bartola Kašića u Zagrebu. Učenici su rješavali pitanja testa u svezi knjiga: "Gumi-gumi ili Djevojčica koja je preskočila nebesa" Zorana Pongrašića, "Bijeli klaun" Damira Miloša i "Zaboravljeni sin" Mire Gavrana. Od 51 natjecatelja Mateja Uradin, učenica 7.a, je na 8. mjestu.

Učenici su trebali izraditi plakat o temi "ljepota različitosti" glavnih likova, protagonista radnje, koja se odnosi na sve tri knjige. Učenice 7.c Elena Ćurić i Viktorija Posavec kreirale su plakat u tehnici grafita istaknuvši glavne likove i poruku svake knjige. Elena Ćurić je prezentirala plakat te naglasila namjenu, ideju i poruku svakog književnog djela. Poruka knjige "Gumi-gumi" je nikada ne odustaj od svojih ciljeva i želja, poruka "Bijelog klauna" je da će bijeli klaun hodati svijetom sve dok svi ljudi ne budu sretni, a poruka "Zaboravljenog sina" je da svako dijete ima pravo na obitelj i dom. Zaključila je da je plakat namijenjen njenim vršnjacima i da će se izložiti u školi kao poticaj za čitanje.

piše: knjižničarka Nada Slišković

objavio: Marina Ivčin   datum: 27. 2. 2017.

21. 12. Božićna svečanost

24.12. - 11.1. zimski odmor učenika