Red učenja, red zabave

Petaši u Muzeju suvremene umjetnosti i na Bundeku, 3.11.2016.

Učenici petih razreda posjetili su Muzej suvremene umjetnosti gdje su, u sklopu projekta „Sedmi kontinent“, imali projekciju nizozemskog filma „Kauwboy“. Nakon filma učenici su dobili priliku razgovarati s filmskim kritičarom Boškom Piculom koji ih je ukratko upoznao s pojmom filmske kritike te ukazao na važnost glazbe u filmu. Učenici su zatim sudjelovali i u radionicama pod stručnim vodstvom filmskih pedagoga i kritičara.

Iz Muzeja suvremene umjetnosti učenici su se u pratnji svojih razrednica uputili prema Bundeku. Tamo su uživali u vedrom jesenskom danu aktivno odmjeravajući svoju spretnost, hrabrost i izdržljivost na mnogim spravama za igru postavljenim u parku na Bundeku.

Veseli, razigrani i prepuni dojmova uskočili su u autobuse i krenuli kućama.

fotogalerija

Pišemo o filmu u nastavku...

Riječ „kauwboy“ iz naslova filma u prijevodu znači čavka-dječak, a u filmu se i radi o tome kako se dječak sprijateljio s čavkom (vrsta ptice). Glavni lik zove se Jojo, on je hrabar, osjećajan i spretan. Hrabar je jer je čuvao pticu bez tatinog znanja, osjećajan je zato što misli na mamin rođendan, a mama mu je umrla, a spretan je jer se vješto penje po drveću.

Ivan Kramarić, 5.a

Otac i dječak Jojo u lošem su odnosu tijekom filma, ali na kraju se zbližavaju jer otac shvaća da dječak nije kriv za majčinu smrt. Film mi se svidio jer je poučan i vrlo tužan, ali mi se nije svidjelo što je na kraju ptica uginula. Dao bih mu ocjenu vrlo dobar jer mi je nedostajalo malo smijeha.

Mateo Kradija, 5.a

U filmu se radi o dječaku Joji i njegovu ocu koji nisu mogli prihvatiti majčinu smrt pa je zato otac prema sinu bio jako grub. Jojo je pronašao pticu i o njoj se brinuo sve dok  mu se nije zaletjela u kotač bicikla i uginula. Na kraju je otac shvatio da je pretjerao i onda su bili kao pravi tata i sin.

Petra Šimleša, 5.a

Dječak je znao što se dogodilo s njegovom majkom, ali to nije prihvaćao zato što je bio jako tužan i nije htio da je to istina. Tijekom filma nije se baš dobro slagao s ocem, ali na kraju su postali bolji, a taj je odnos promijenila ptica. Otac je shvatio da se ne treba ljutiti na sina zato što je on samo dijete i ne može shvatiti ni prihvatiti neke stvari.

Petra Katanec, 5.a

Svidjelo mi se kada je Jojo pomogao ptiću, a nije mi se baš svidjelo kada je otac udarao sina. Dao bih mu ocjenu dovoljan jer mi je nedostajalo malo akcije.

Ivan Došen, 5.a

Otac i Jojo tijekom filma su se svađali, a na kraju su se slagali, i to zato što je vrana uginula, ali i zato što je otac shvatio da mu je obitelj važna.

Ja mislim da je film odličan. Svidjelo mi se kad je otac postao dobar, a nije mi se svidjelo kad je vrana uginula. Dajem mu ocjenu odličan jer je osjećajan.

Matija Jerman, 5.a

objavio: Marina Ivčin   datum: 10. 11. 2016.

21. 12. Božićna svečanost

24.12. - 11.1. zimski odmor učenika